Slavíme 175 let Yale!

Letos nám bude 175 a abychom to pořádně oslavili, chystáme celou řadu aktivit. Slavíme naši dlouhou historii, vzpomínáme na naši řadu výrobků a inovací, které z Yale udělali značku, kterou je dnes, a zároveň se díváme dopředu na budoucí rozvoj naší společnosti.

175 let výročí Yale

Značka Yale slaví výročí svého založení. Dosud se Yale rozšířil do 125 zemí celého světa a vyznačuje se dodáváním bezpečných a spolehlivých produktů.

Historie

Po  emigraci ze Severního Walesu do Newportu ve státě New York v 19. století začala rodina Yale navrhovat a vyrábět celou řadu vysoce bezpečných zámků. Právě zde se nechal v roce 1843 Linus Yale Sr. registrovat patent na kódový zámek.

K posunu ve vývoji známého cylindrického zámku se stavítky však došlo po příchodu jejich syna Linuse Yale Jr. do společnosti v roce 1850. Kolíčkový mechanismus byl poprvé používán starověkými Egypťany o 4000 let dříve a je dodnes široce používán v bezpečnostních zámcích. Mechanismus využívá kolíčky o různých délkách, které zabraňují otevření zámku bez správného klíče. V roce 1857 si Yale Jr. nechal patentovat známý visací zámek s cylindrickou vložkou. Tento krok znamenal posun společnosti Yale směrem ke společnosti, kterou známe dnes a učinil ji světoznámou. Udělením patentů mezi roky 1857 a 1865 společnost Yale uspěla s prosazením svého nejdůležitějšího vynálezu - cylindrické vložky Yale (Patent USA 48475 z 27. června 1865 - cylindrická vložka s pěti kolíčky v řadě a plochým klíčem. Linus Yale Jr. svými převratnými přelomovými vynálezy navždy přetvořil svět zámků.

 

Budoucnost

Dnes je Yale znám jako "nejoblíbenější zámek světa" a dodává se do 125 zemí celého světa. Jako jedna z nejstarších mezinárodních značek dnes Yale patří mezi nejznámější a nejrespektovanější jména mezi výrobci zámků, představující kvalitu, inovace, design, spolehlivost, důvěru a co je nejdůležitější - bezpečnost. I dnes se ve světě používají miliony zámků Yale.

Cílem společnosti Yale je dát zákazníkům pocit bezpečí, aby si mohli plně užívat života bez starostí a mít volnost výběru.

Společnost Yale proto prodává spíše  životní styl než jednoduché bezpečnostní řešení. Se všemi výrobky Yale si zákazník kupuje i spolehlivost a jistotu - ať už je to visací zámek na kůlnu, vícebodový zámek na vstupní dveře nebo alarm do vašeho nového chytrého bytu. Yale to vše pokryje.

Při pohledu na nadcházející desetiletí je jasné, že Yale dělá chytré kroky do budoucna a profiluje se jako lídr v zabezpečení chytrých domácností. Inovace, technologie, bezpečnostní standardy a úroveň kriminality, to vše má vliv na bezpečnost domácností a Yale je na prvních příčkách ve vývoji výrobků formujících budoucí trh se zabezpečením domácností.

Yale Smart Living

Když se podíváme o několik desetiletí zpátky, chytré domovy byly jen futuristickou vizí, ve které bylo běžné domácí vybavení ovládáno hlasem nebo dálkovým ovládáním. Dnes však byl tento koncept katapultován do mainstreamu.

Přechod společnosti Yale z mechanických na elektronické produkty byl poprvé zaznamenán v roce 2010, kdy byl ve Velké Británii poprvé uveden na trh chytrý zámek Yale Keyfree. Od té doby se chytré výrobky značně rozšířily a v roce 2016 došlo k představení Yale Smart Living, který přinesl kompletní řadu propojených výrobků pro zabezpečení domácností, které vlastníci mohou vzdáleně ovládat. Od chytrých alarmů až po IP kamery a systémy CCTV. Pro společnost Yale to znamenalo obrovský zvrat, od kterého se jasně odvíjí budoucí rozvoj společnosti.

Timeline Yale