10 tipů, jak během zimní dovolené ochránit svůj domov

Jedete na hory? Nezapomeňte zabezpečit svůj domov proti nezvaným hostům zvenčí i zevnitř.

1. Bezpečnost začíná dveřmi

Kvalitní bezpečnostní dveře odolají páčidlům i pokusům o násilné vniknutí. Vyztužené a okované dveře v kombinaci s bezpečnostními zárubněmi a kvalitním zámkem Yale jsou zkrátka nedobytné.

2. Pořiďte si chytrý zámek

2Chcete zámek, který zvenčí vypadá úplně obyčejně, ale uvnitř je vybaven inteligentními funkcemi? Pořiďte si Yale ENTR, ke kterému nepotřebujete klíče!

3. Praktická čidla pohybu

3Součástí bezpečnostního systému Yale Smart Living jsou i PIR čidla pohybu, která můžou hlídat okna i dveře, ale nespustí je domácí zvířata.

4. Mějte oči všude

4Vybavte si zahradu bezpečnostními prvky, které zlodějům udělají čáru před rozpočet. Pořiďte si CCTV kamery pro lepší zabezpečení.

5. Vnitřní kamery

5Kamery Yale Home vám poskytnou klid, protože vám umožní prohlížet si videozáznamy a audiozáznamy interiérů vašeho domova v HD kvalitě, a to odkudkoli, prostřednictvím chytrého telefonu.

6. Cennosti patří do trezoru

6Pokud si stále nejste jisti, že se k vám domů nikdo nedostane, uložte své cennosti do trezoru Yale. Na výběr je z několika velikostí a barevných provedení.

7. Spínavá zásuvka

7Má snadné naprogramování pro automatické zapínání a ovládá se pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

8. Hlavně diskrétně

8Policisté i pojišťovny jednotně tvrdí, že o vašem odjezdu by mělo vědět co nejméně lidí. Zveřejňování času odjezdu z domova, ideálně na sociální síti, je v podstatě pozvánkou pro možné zloděje.

9. Poproste souseda

9V době nepřítomnosti můžete požádat třeba souseda, aby vám zašel zalít kytky nebo vybrat poštu.

10. Pojistěte si domácnost

10Máte doma spoustu cenností? Pojišťovny ochrání vaši domácnost proti vandalismu, nezaskočí je ani zemětřesení nebo rozbité akvárium.